W ZALEŻNOŚCI OD MIEJSCA ŚMIERCI BLISKIEJ OSOBY, NALEŻY PODJĄĆ OKREŚLONE CZYNNOŚCI I DZIAŁANIA

Gdy zgon miał miejsce w domu:

kalla

Należy bezzwłocznie zawiadomić lekarza z pogotowia ratunkowego bądź lekarza o konkretnej specjalizacji, który dotąd opiekował się zmarłą osobą - wystawia on protokół zgonu lub też kartę zgonu. Drugi z tych dokumentów określa przyczynę śmierci i jest konieczny do uzyskania skróconego aktu zgonu w USC. Następnie następuje przewóz ciała zmarłej osoby do chłodni. Zajmuje się tym Zakład Pogrzebowy „KALLA”. W tej kwestii jesteśmy do Państwa dyspozycji całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 730-691-550, a nasi pracownicy przyjadą we wskazane miejsce. Oprócz przewozu osoby zmarłej wyjaśnią oni Państwu wszelkie wątpliwości powiązane z organizowaniem pogrzebu, zaprezentują możliwe rozwiązania. Zająć się mogą także formalnościami koniecznymi do załatwienia w stosownych instytucjach oraz urzędach.

Jeśli szpital/dom opieki/hospicjum stanowi miejsce zgonu:

zaklad pogrzebowy

Opiekujący się zmarłą osobą lub prowadzący dany oddział szpitalny, lekarz ma obowiązek sporządzić kartę zgonu w dziale statystyki. Z dokumentem tym trzeba udać się do Urzędu Stanu Cywilnego po akt zgonu, a następnie do okolicznego zakładu pogrzebowego, wyposażonego w prosektorium, który zajmie się wszelkimi działaniami, jakie związane są z organizacją pogrzebu. Na miejscu można omówić ewentualne szczegóły ceremonii i pochówku.

Gdy przyczyną zgonu jest wypadek:

uslugi pogrzebowe

W sytuacji śmierci na skutek wypadku lub też, jeśli są podejrzenia, że zgon nastąpił na skutek przestępstwa, do przeprowadzania pochówku, oprócz karty zgonu, niezbędne jest wezwanie służb mundurowych na miejsce zdarzenia i uzyskanie zezwolenia prokuratora. Dzieje się tak dlatego, że zwłoki osoby zmarłej bądź zabitej w miejscu publicznym przewożone są do zakładu medycyny sądowej, aby dokonać sekcji i ustalić dokładną przyczynę śmierci. Przewozem pod względem technicznym, jak również w kwestii jego opłacenia, zajmuje się prokuratura (przewoźnicy nie pobierają żadnych opłat od rodziny zmarłej osoby!). Po otrzymaniu wyżej wymienionych dokumentów decyzja o wyborze firmy pogrzebowej, która zajmie się organizacją pochówku, zależy tylko od bliskich zmarłej osoby.

ABY OTRZYMAĆ AKT ZGONU portrzebne są takie dokumenty jak:

  • Karta zgonu, którą wystawił lekarz
  • Dowód osobisty osoby zmarłej lub paszport (jeśli taki posiada).
 

ABY OTRZYMAĆ ZASIŁEK POGRZEBOWY ZUS/KRUS/WBE należy dostarczyć:

  • Akt zgonu
  • Legitymacje ubezpieczeniową osoby zmarłej – wydaną przez KRUS bądź ZUS
  • Faktury za usługi pogrzebowe wystawione przez realizujące je zakład pogrzebowy
  • Dowód osobisty członka rodziny

Dlaczego warto nas wybrać?

Zaklad pogrzebowy
  • Kompleksowo. Świadczone przez nas wielowymiarowe usługi pogrzebowe odbywają się na terenie całej Polski.
  • Całodobowo. Dyżur pozwala nam na natychmiastową i kompetentną pomoc w trudnych dla Państwa chwilach.
  • Profesjonalnie. Solidnie zajmiemy się organizacją ceremonii pogrzebowej i pomożemy dopełnić wszelkich formalności.

Kalla - solidnie, godnie z szacunkiem

Zaklad pogrzebowy